top of page

Sevdiğin Şeyi Yap

2014 yılı başlarında Türkiye`de henüz bir elin parmağı kadar butik kahve dükkanı vardı ve kahveci açmak isteyen yüzlerce kişi keşif için bize de uğruyordu. Gelen gerçek kahve tutkunlarına elimizden geldiğince yardımcı olurken kendimizi bir anda yeni tutkulu bir serüvene girmiş bulduk ve birçok kahve markasının doğuşuna eşlik ettik. Bu süreçte Türkiye`nin birçok şehrine kahve tedariği, danışmanlık ve mimari destek vermemize rağmen butik kalmayı başardık. Otel, restoran ve kafe-bar tipi ticari işletmelerine single origin (tek kökenli) yöresel kahveler, blend (harman) ve kahve ekipmanı tedarik etmekteyiz. Onlarca farklı kahve ülkesinden özenle seçilmiş, üst düzey kalitede geniş yelpazedeki çekirdeklerimizi İstanbul`da bilimsel yöntemlerle en iyi makinelerde özenle kavurup aynı hafta en taze ve lezzetli haliyle size ulaştırmaktayız. Single origin dışında sınırlı hasadı yapılabilen Micro-Lot kahvelerimizle de işletmenizde kahve severlere mevsimsel olarak özel tadımlar ve sunumlar yapabilirsiniz. Mevsimsel kahvelerle müşterilerinizi şaşırtırken diğer taraftan espressonuzun standardının oturmuş olması ve yıllarca aynı lezzete sahip olması çok önemlidir. Bu yüzden hasat dönemlerinde kahvelerin lezzetleri değişkenlik gösterse bile espresso ve filtre harmanlarımızın lezzet tutarlılığını ustalıkla sağlayıp bunu garanti ettiğimiz için yıllarca hep aynı lezzetle kahve sunmaya gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz.

Image by René Porter
Image by Kevin Butz
 Açıldığımız ilk günden itibaren müşterilerimizin geri bildirimlerine önem vermeyi temel prensip edindik. Başladığımız her yeni günde bugün daha iyi ne yapabiliriz diye sürekli kendimizi geliştirmeye çalışmaktayız. Türkiye`de üçüncü nesil kahve akımının başlamasıyla birlikte neredeyse açılan tüm butik kahve dükkanları bir anda asiditesi çok yüksek, ağzı kamaştıran halk arasında ekşi diye tabir edilen kahveler sunmaya başladı ama aslında Türkiye`deki kahve tüketicisi iyi analiz edilince geçmişteki kahve deneyimleri ve yeme içme kültürünün etkisiyle asiditesi yüksek içecekleri çok sevmedikleri görülmektedir. Bu tarz nitelikli kahveler dünya çapında ne kadar kabul görse de bu coğrafyalarda sadece niş bir kitleye hitap edebileceğini öngörmekteyiz. Tüm bu tecrübeler bize Türk damak tadına uygun nitelikli kahve diye bir kavram oluşturmamız gerektiğini gösterdi. Çünkü, kahvelerindeki bu yeniliğe bazıları adapte olup güzel bulurken çoğunluğuna ters etki etmiş hatta tepki yaratmıştır. Bu tepki global kahve dükkanlarının daha çok işine gelmiş ve Türkiye pazarında büyümelerine ivme kazandırmıştır.
 Biz bu süreçte iki yıl boyunca dünyadaki en iyi kahvecilerin kahvelerini toplayıp kendi kavurduklarımızla kıyaslarak uzun uzun denemeler yaptık. Türkiye`deki kahve severlere daha iyi nasıl kahve sunabiliriz diye onlarca numune oluşturduk. Sonunda oldu dediğimiz kahveleri kurumsal ve bireysel müşterilerimize denetip geri bildirimleri sonucunda son haline kavuşturduk. Şu an espresso icin Harmony filtre kahve için ise Ceremony olarak iki lokomotif harmanımızla yıllarca sizlere hep aynı lezzette kahve sunmayı garanti ediyoruz.
ŞİMDİ SIRA SENDE

Hayalini yaşa, tutkunu paylaş!

Roasting

TOPTAN VE PERAKENDE KAHVE TEDARİĞİ
MARKALARA ÖZEL KAHVE PROFİL ÇALIŞMALARI
FASON KAHVE ÜRETİMİ

Designing

MARKA NEDİR?
KAHVE MARKASI NASIL OLUNUR?
KAHVE DÜKKANI LOKASYONA GÖRE NASIL TASARLANIR?
BRANDING VE MİMARİ HİZMETLER

Consulting

TEMEL-ORTA-İLERİ SEVİYE KAHVE EĞİTİMLERİ
NASIL İYİ BİR KAHVE İŞLETMECİSİ OLUNUR?
MAKİNE VE EKİPMAN DESTEĞİ
EĞİTİM SONRASI ŞUBELERİMİZDE BARİSTALIK VE KRİZ YÖNETİMİ DENEYİMİ

Kurumsal çözümler hakkında ayrıntılı bilgi almak için
0212 703 23 24 veya info@deal.com.tr
üzerinden bize hemen ulaşabilirsiniz.

bottom of page